Koncert z okazji Światowego Dnia Inżyniera: „Opera in Love” 

Grupa Operowa Sonori Ensemble z radością zaprasza Państwa do wspólnego świętowania Światowego Dnia Inżyniera oraz jubileuszu 10-lecia zespołu. Już od dekady wspólnie tworzymy nową jakość koncertów kameralnych, skupiając się na wspólnym brzmieniu i harmonii głosów operowych, stawiając na ansamble i zbiorowe sceny operowe. Od 1 marca 2012 roku zagraliśmy dla Państwa ponad 500 koncertów o zróżnicowanej tematyce, gościliśmy w miejscach koncertowych w Polsce i za granicą. Można było nas usłyszeć nie tylko w salach koncertowych, ale także w plenerach i innych nietypowych, intrygujących przestrzeniach. Współpracowaliśmy z filharmoniami, teatrami, zespołami kameralnymi i zaproszonymi artystami. Wydaliśmy swoją debiutancką płytę “Muzyka z czterech stron świata”. Dołączcie do wspólnego, muzycznego świętowania razem z nami – otwórzmy razem kolejną dekadę działalności. Zapraszamy do Wrocławia – miejsca, gdzie wszystko się zaczęło! Wszyscy kochamy operę i nie możemy bez niej żyć, dlatego jako temat jubileuszu proponujemy Państwu program “Opera in Love”!


Tematem przewodnim koncertu jest miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów operowych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Śpiewacy zaprezentują ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m. in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Wagnera, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych. Zapraszamy na niepowtarzalny wieczór operowy pełen emocji i uczuć w towarzystwie wspaniałych głosów operowych! Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie około 500 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. 

Koncert odbędzie się 4 marca 2022 r. o godz. 19:00 w sali NOT (Naczelna Organizacja Techniczna), ul. Piłsudskiego 74.

Bilety dostępne wyłącznie na portalu Kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/69889/Wroc%C5%82aw/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Facebook: https://www.facebook.com/sonori.ensemble

Scroll to Top