Dzień otwarty w Zakładzie Doświadczalnym WPT

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Zakładzie Doświadczalnym WPT, który odbędzie się 8 marca 2024 roku w godzinach 11:00-14:00. Obowiązuje rejestracja na oprowadzanie po linii produkcyjnej, która odbędzie się w dwóch turach – od 11:00 do 12:00 oraz od 12:30 do 13:30. Zakład mieści się w WPT, w budynku BETA, przy ul. Klecińskiej 125 we Wrocławiu. Zapraszamy! 

Czego możesz spodziewać się podczas Dnia Otwartego?

  • poznania środowiska zakładu przetwórstwa żywności z wdrożonym systemem HACCP,
  • zwiedzenia terenu Zakładu Doświadczalnego,
  • rozmów z doświadczonymi specjalistami ds. badawczo-rozwojowych,
  • zapoznania z technologią ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych,
  • przyjrzenia się podstawom procesów tj. elektropasteryzacja czy destylacja próżniowa w warunkach pół-przemysłowych,
  • wprowadzenia w świat ekstrakcji chemicznych,
  • poznania sposobów optymalizacji procesów produkcyjnych oraz podstaw up-scalingu.

Zakład Doświadczalny Wrocławskiego Parku Technologicznego to unikatowa w skali kraju, zaawansowana technologicznie instalacja produkcyjna. Dostosowana jest do potrzeb branży lifescience, szczególnie sektora żywności, suplementów diety i preparatów bioaktywnych.

Specjalistyczną instalację znajdującą się w Zakładzie Doświadczalnym wykorzystać można do testowania technologii, up-scalingu, weryfikacji założeń oraz optymalizacji procesów produkcyjnych. Umożliwia ona również wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, transfer technologii, przeprowadzenie fragmentu lub całości procesu produkcyjnego. Wspomniana już instalacja składa się z 16 modułów produkcyjnych w skali półprzemysłowej, wyposażonych w wysokiej klasy urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie nawet skomplikowanych i zaawansowanych procesów, takich jak: ekstrakcja w warunkach nadkrytycznych, elektropasteryzacja, mikroenkapsulacja, ultrafiltracja, odparowanie próżniowe czy różnego rodzaju ekstrakcje chemiczne.

Scroll to Top