Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych

cropped-logo-NOT-z-R-white

Noc Muzeów 2023
Regulamin Zwiedzania

Noc Muzeów 2023- Regulamin Zwiedzania

  1. Zabytkowy budynek Domu Technika NOT będzie otwarty dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów od godz. 18:30 do godz. 1:00 w nocy.
  2. Zapewnienie sobie zwiedzania budynku jest możliwe wyłącznie po dokonaniu rezerwacji na stronie www.not.pl lub www.zwiedzanie.not.pl i otrzymaniu mailowo jej potwierdzenia, przy czym rezerwować można każdorazowo wejście tylko dla jednej osoby. Aby zarezerwować wejściówkę dla innej osoby na daną godzinę, należy powtórzyć proces rezerwacji – do chwili wyczerpania się wejściówek na daną godzinę.
  3. Osoba która dokonała rezerwacji w wybranych godzinach i która otrzymała mailowo jej potwierdzenie, przed wejściem na zwiedzanie okaże to potwierdzenie  oznakowanej osobie (“Rezerwacje”) sprawdzającej wejściówki bądź na urządzeniu elektronicznym (typu smartfon, tablet) lub w formie wydruku otrzymanego maila.
  4. Na zwiedzanie należy przybyć najpóźniej 15 min. przed zarezerwowaną godziną. Osoby które pojawią się później niż 5 min. przed godziną rozpoczęcia zwiedzania, lub jeszcze później, tracą swoją rezerwację.
  5. Organizator daje szansę zwiedzania Domu Technika NOT przez osoby które nie dokonały rezerwacji na daną godzinę (np. z racji wyczerpania się wejściówek w systemie rezerwacji) i na 5 minut przed rozpoczęciem zwiedzania będzie uzupełniał – z kolejki oczekujących – grupy zwiedzających osoby nie posiadające potwierdzonej rezerwacji, do momentu zebrania grupy 20 osobowej, która następnie wyruszy na zwiedzanie. Nie gwarantuje się jednak możliwości wejścia, jeśli grupy osób które dokonały rezerwacji, będą kompletne. 
  6. Grupy 20-osobowe zwiedzających na daną godzinę, będą oprowadzane po budynku przez przydzielonego przewodnika. 
  7. Uczestnicy zwiedzania poruszają się tylko w swojej grupie przy czym zabronione jest odłączanie się od niej i indywidualne przemieszczanie się po budynku. Takie osoby będą poproszone przez ochronę o natychmiastowe opuszczenie gmachu. 
  8. W czasie zwiedzania, uczestnicy będą, w każdym punkcie postojowym, mieli możliwość zadawania krótkich pytań przewodnikowi grupy, a taka sesja pytań i odpowiedzi nie powinna trwać dłużej niż 3-5 minut dla zapewnienia płynnego procesu zwiedzania. Przewodnik będzie regulował wszelkie kwestie czasowe, a uczestnicy winni bezwzględnie zastosować się do jego poleceń.
  9. Każdy z uczestników zwiedzania zachowuje się w trakcie zwiedzania w sposób spokojny i zdyscyplinowany dla zachowania niezbędnego bezpieczeństwa Nocy Muzeów w Domu Technika NOT.
  10. Palenie tytoniu i papierosów elektronicznych oraz spożywanie alkoholu w budynku jest całkowicie zabronione.
Scroll to Top