Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.

„CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ

aktualne trendy i wyzwania dla handlu internetowego”

 

Szkolenie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, właścicieli i pracowników firm każdego szczebla, działających w e-biznesie.

 

NOT jako organizacja techniczna od wielu lat podejmuje działania zmierzające do aktualizacji i poprawy jakości procesów kształcenia, w tym programów szkolenia i doboru profesjonalnej kadry szkoleniowej. W związku z powyższym szkolenie poprowadzi najwyższej klasy specjalista- praktyk w tej dziedzinie:

 

Doktor nauk ekonomicznych (SGH), mgr prawa. Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych szkoleń specjalistycznych z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz elektronicznych instrumentów płatniczych.

 

Emerytowany funkcjonariusz Policji (ostatni przydział Zespół ds. przestępczości komputerowej w Biurze Służby Kryminalnej KGP), pracujący następnie m.in. jako Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. (2004-2008) oraz osoba współtworząca procedury i projekty nowopowstałego Alior Banku S.A. w zakresie zabezpieczeń (2008). Stale współpracujący w charakterze konsultanta z firmami dokonującymi audytu zabezpieczeń informatycznych.

 

Jeden z twórców systemu ścigania przestępczości komputerowej (nie mylić z piractwem) w Polsce, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości na szkodę systemów elektronicznych instrumentów płatniczych. Współtwórca opracowanej przez firmę ENSI - European Network Security Institute  - i udostępnianej na Licencji Bezpłatnej Dokumentacji GNU metodyki TISM (Total Information Security Management) pozwalającej zbudować modułową i hierarchiczną Politykę Bezpieczeństwa Informacji.

 

Wykładowca akademicki oraz prowadzący zajęcia organizowane przez liczne ośrodki szkoleniowe (Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa, Telekomunikacja Polska S.A., Wydawnictwo Software, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoła Komputerowa „Multitrade”, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Łączności, Szkoła Policji w Pile i Słupsku, Politechnika Warszawska, „Enigma – Systemy Ochrony Informacji”, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Centrum Edukacyjne EduSoft, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Gdańska Akademia Bankowa, Ośrodek Szkoleniowy „Prymus”, Szkoła Bankowa w Tarnobrzegu, Fundacja Rozwoju Bankowości Spółdzielczej, Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji). W latach 2000 – 2004 członek kolegium redakcyjnego miesięcznika poświęconego tematyce bezpieczeństwa systemów informatycznych "IT Security Magazine". Autor ponad 120 opracowań naukowych i popularno-naukowych.

 

Od 1996 do chwili obecnej prelegent na ponad 60 konferencjach i seminariach krajowych i zagranicznych. Popularyzator idei polityki bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

 

Aktualnie specjalizujący się w zarządzaniu bezpieczeństwem biznesu (w tym analiza ryzyka operacyjnego).

 

 

TEMATY SZKOLENIA

 1. CYBERPRZESTRZEŃ

  Czy firma jest bezpieczna, bo posiada nowe oprogramowania zabezpieczające?
  Nic bardziej mylnego. To tylko usypia czujność. A cyberprzestępcy to wykorzystują.

  Średni czas między włamaniem hackera i czasem, w którym zauważamy intruza wynosi 205 dni!

  Według raportu firmy Symantec, liczba ataków typu ransomware i spear-phishing wzrosła ponad pięciokrotnie. To ataki, w których cyberprzestępcy blokują komputery ofiary i wymuszają okup za ich odblokowanie.
  Z raportu wynika, że prawie 50% użytkowników wykorzystuje swoje prywatne urządzenia zarówno do pracy jak i do zabawy. Użytkownicy smartfonów nie kasują maili od nieznanych nadawców. Przeszło 20% polskich rodziców pozwala dzieciom korzystać ze swoich służbowych urządzeń, a w szczególności grać na nich i pobierać aplikacje. A przeszło 30% użytkowników dzieli się z innymi swoimi hasłami do mediów społecznościowych, do których dostęp mają również poprzez komputery i telefony służbowe.
  Nawet najlepsza technologia zabezpieczająca nie działa jeśli ludzie, którzy z niej korzystają są nieostrożni lub źle wyszkoleni. Hackerzy często wykorzystują bowiem mieszankę „hackerstwa komputerowego” i „inżynierii społecznej”, aby uzyskać dostęp do obranych celów.
  Przykładem mogą być ludzie, którzy posłusznie i nieświadomie klikają w linki lub załączniki zawarte w fałszywych wiadomościach mailowych. Są potencjalnie źródłem największych problemów w firmach.
  W tym wypadku to człowiek jest najsłabszym ogniwem w funkcjonowaniu zabezpieczeń w firmie!


 2. CYBERBEZPIECZEŃSTWO

  Cyberbezpieczeństwo polega na zapewnianiu bezpieczeństwa danych elektronicznych i procesów ich przetwarzania w systemach informatycznych firm i klientów korzystających z e-usług. Jest to proces wymagający stałego odpowiadania na nowo pojawiające się zagrożenia.
  Uczestnicy szkolenia poznają metody i sposoby działań cyberprzestępców. Każdy uczestnik otrzyma narzędzia, dzięki którym będzie potrafił zidentyfikować nowe zjawiska cyberprzestępczości.

 

ZAKRES MERYTORYCZNY SZKOLENIA

 1. Cyberterroryzm jako nowe i realne zagrożenie.
 2. Pojęcie przestępczości komputerowej.
 3. Darknet – podziemie internetowe.
 4. Socjotechnika jako podstawowe narzędzie Cyberprzestępców.
 5. Złośliwe oprogramowanie.
 6. Stuxnet jako narzędzie wojny cybernetycznej.
 7. Zagrożenia dla handlu elektronicznego.
 8. Postępowanie w sytuacji awaryjnej.

 

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się na czym polega i czym należy się kierować przy prowadzeniu własnego „e-biznesu”. Prowadzący szkolenie pomogą opracować procedury umożliwiające ujawnienie i zwalczenie przestępczości popełnionej z wykorzystaniem zaawansowanej technologii informatycznej.

 
 

TERMIN SZKOLENIA: styczeń 2017 r.

 

MIEJSCE SZKOLENIA: siedziba NOT-u, przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.

 

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 6 h

 

KOSZT SZKOLENIA: 960,00 zł + VAT (23%)

 • cena obejmuje materiały szkoleniowe oraz catering.
 • dla zorganizowanych grup (powyżej 10 osób) koszt szkolenia ustalamy indywidualnie.

 

ZAPISY TRWAJĄ!

 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZYM SZKOLENIU

 • Tematy szkoleń dopasowywane są do specyfiki działalności danej firmy.
 • Podstawowym założeniem szkolenia jest komunikacja dwustronna, która umożliwia uczestnikom przedstawienie swoich problemów prowadzącemu.
 • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzymuje CERTYFIKAT potwierdzający udział w szkoleniu.
 • Szkolenie trwa 6.8 godzin i odbywa się w siedzibie NOT-u, przy ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu.
 • Istnieje możliwość zorganizowania szklenia dla grupy pracowników w siedzibie danej firmy.
 • Uczestnikami szkolenia będą tylko osoby wyznaczone przez firmę.
 • W przypadku zainteresowania naszą ofertą szkoleniową, proszę o kontakt:

Barbara Ciszewska 

Specjalista ds. projektów szkoleniowych
tel. 884 999 360
szkoleniabc@not.pl
WR FSNT NOT
ul. Piłsudskiego 74
50-020 Wrocław

 

powrót