Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.

Postęp w Technologii Lutowania

 

W dniach 18-20 września 2019 roku w Domu Technika NOT odbędzie się 6 Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna "Postęp w Technologii Lutowania"
Organizatorem Konferencji jest Zespół Spawalnictwa Katedry Materiałoznawstwa, Wytrzymałości i Spawalnictwa Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej Naczelna Organizacja Techniczna NOT we Wrocławiu Dolnośląska Sekcja Spawalnicza SIMP.
Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. inż. Jacek Senkara z Politechniki Warszawskiej, a przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego - prof. dr hab. inż. Zbigniew Mirski.

 

Celem Konferencji jest zapoznanie środowiska naukowego oraz inżynieryjno-technicznego z najnowszymi osiągnięciami w technologii lutowania i dziedzinach pokrewnych. Głównym zadaniem Konferencji jest wymiana doświadczeń i osiągnięć z zakresu nowoczesnych technologii lutowania, nowych materiałów dodatkowych i urządzeń lutowniczych. Tematyka Konferencji jest ściśle związana z praktyką przemysłową. Organizatorzy stawiają sobie również za cel integracja środowiska specjalizującego się w obszarze procesów lutowniczych w kraju i zagranicą.

 

 

Tematyka:

  • procesy lutowania miękkiego, twardego i wysokotemperaturowego,
  • wykorzystanie źródeł ciepła o skoncentrowanej energii,
  • lutowanie ekonomiczne i efektywne,
  • nowe materiały lutownicze i ich postacie,
  • lutowanie aluminium i jego stopów oraz innych metali lekkich,
  • lutowanie materiałów zaawansowanych,
  • lutowanie w elektronice i elektrotechnice,
  • automatyzacja i robotyzacja w technologiach lutowania,
  • procesy pokrewne: klejenie, lutospawanie, lutozgrzewanie,
  • zapewnianie jakości, szkolenie i certyfikacja

 

Autorzy są proszeni o zgłaszanie tytułów i streszczeń referatów (max 0,5 strony formatu A4) do dnia 30 kwietnia 2019. Termin nadsyłania pełnego tekstu referatu w języku angielskim lub polskim upływa w dniu 31 maja 2019. Warunkiem publikacji referatu przyjętego do druku w „Przeglądzie Spawalnictwa” jest wniesienie opłaty konferencyjnej. Propozycje referatów (opracowanych wg wskazówek „Przeglądu Spawalnictwa” www.pspaw.pl) prosimy zgłaszać na adres Komitetu Organizacyjnego.

 

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 1500 złotych (+0% VAT). Organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne, poczęstunek pomiędzy sesjami, obiady, kolacje, uroczystą kolację i atrakcyjny program imprez towarzyszących Konferencji. Opłata konferencyjna nie obejmuje kosztów noclegów w hotelu. Opłatę konferencyjną uprzejmie prosimy przekazać do dnia 30 czerwca 2019 na konto:

 

Santander Bank
37 1090 2402 0000 0006 1000 0434
w tytule: zlecenie 2001/0002/19 imię i nazwisko/firma

 

Wiecej ...

 

powrót