Używamy plików cookies w celu poprawnego działania naszego serwisu. W plikach cookies przechowujemy jedynie dane potrzebne do prawidłowego działania serwisu. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Informujemy, że zawsze istnieje możliwość zmiany ustawień Twojej przeglądarki.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe

 

O nierzetelności naukowej na uczelniach technicznych będzie opowiadał kolejny prelegent Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr – dr hab. Marek Wroński. Od wielu lat zajmuje się on tropieniem patologii w nauce, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się m.in. na łamach czasopisma „Forum Akademickie”

 

Dr hab. n. med. Marek Wroński jest lekarzem-anestezjologiem, profesorem na Wydziale Medycznym PWSZ w Kaliszu. W latach 1989-2007 pracował naukowo w Nowym Jorku, gdzie prowadził badania nad wynikami leczenia guzów mózgu (Memorial Sloan Kettering Cancer Center, Staten Island University Hospital, New York City) oraz badał wpływ leków anestetycznych na wyniki leczenia kardiochirurgicznego (University of Medicine & Dentistry of New Jersey, Newark). Dr Wroński jest autorem ponad 70 prac klinicznych (Science Citation Index>1200, wskaźnik Hirscha=19).

 

Od wielu lat zajmuje się tropieniem patologii w nauce. Był m.in. Rzecznikiem Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zespołu ds. Dobrych Praktyk Akademickich przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Rady Przejrzystości – organu decydującego o refundacji leków w Polsce. Od roku 2002 jest publicystą i dziennikarzem miesięcznika „Forum Akademickie”, gdzie prowadzi comiesięczny cykl „Z Archiwum Nieuczciwości Naukowej”. Opisuje w nim różnorodne naruszenia rzetelności i etyki naukowej w kraju.

 

Dr Marek Wroński 23 maja o godzinie 14 wygłosi na Politechnice Wrocławskiej wykład pt. „Nierzetelność naukowa na uczelniach technicznych” (Centrum Kongresowe PWr, bud. D-20). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea.pl

 

powrót